Bozkurt Yapı Dekorasyon dokun ara

Neden Bozkurt Yapı & Dekorasyon ?


Bozkurt Yapı LogoDış Cephe Mantolama ve Isı Yalıtımı Uzmanıyız.

Bozkurt Yapı olarak daima kalite odaklı çalışmaktayız. Ekibimiz gelip geçici çalışanlardan değil, sabit, sigortalı ve işçilik kalitesinden emin olduğumuz personellerden oluşmakta. Ankara'nın ve Türkiye'nin bir çok bölgesinde referansımız mevcut. Ekipmanlarımız kendimize ait, kiralık, emanet ekipman asla kullanmıyoruz.

Bozkurt Yapı LogoTüm İşlerimiz Garantili.

Bozkurt Yapı Dekorasyon olarak teslim edeceğimiz tüm işlerimiz, malzeme ve işçilik hatalarından kaynaklanacak her türlü sorunlar için en az 5 Yıl garantilidir.


Bozkurt Yapı LogoZamanında ve Sorunsuz Teslimat.

Uygulamasına başladığımız bir Dış Cephe Mantolama ve Isı Yalıtımını taahhüt ettiğimiz günde bitirerek, teslim ediyoruz.


Bozkurt Yapı LogoKaliteli ve Hesaplı.

Bozkurt Yapı olarak personelimiz kendi bünyemizde ve sabit çalıştığından yevmiye hesabımız yok. Bu nedenle "Maliyeti yükseltmemek için hızlı ve kalitesiz çalışmak" gibi bir anlayışımız yok. İskele, araç ve ekipmanlar firmamıza ait olduğundan kira, nakliye vs. masraflarımız yok. Tüm bu nedenlerle malzeme ve işçilik kalitesinde 1.Sınıf tercihler yapabiliyor, dolayısıyla 1.sınıf uygulamaları hesaplı şekilde sunabiliyoruz.

Bozkurt Yapı LogoÜcretsiz Keşif.

Ankara'nın tüm bölge ve ilçeleri için gerçekleştireceğimiz ölçü, değerlendirme ve keşiflerimiz için ücret talep etmiyoruz.

Hemen Keşif İsteyin
taş yünü mantolama

Taşyünü ile Dış Cephe Mantolama

Yapıların dış cephelerinde, sıvalı mantolama sistemlerinde Isı, Ses ve Yangın Yalıtımı maksadıyla sıva altında kullanılır. Taşyünü, yanmaz özelliğe sahiptir ve Isı yalıtım oranı çok yüksektir. Bu nedenlerle en verimli Dış Cephe Mantolama Uygulaması çeşitlerinin başında gelmektedir.

Hemen Keşif İsteyin
eps levha

Eps Mantolama

Expanded Polistren köpük (EPS) malzeme temelli yapılan Mantolama işlemidir. EPS, petrolden elde edilen, termoplastik, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. EPS levhalar içindeki çok sayıda (1 m3 EPS'de 3-6 milyar) kapalı ve küçük gözenekli hücrelerin içinde, % 98'i hareketsiz ve kuru hava vardır. Ekonomik ve üstün ısı yalıtım özellikleri sunan EPS, ısı yalıtım levhası olarak mantolama uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Ürünün performansı kullanım ömrü boyunca sabit kalır. Genellikle yalıtım amacıyla 15-30 kg/m3 yoğunluklarda kullanırlar. EPS levhalar çok hafiftirler ve cepheye fazla yük getirmezler. Isı iletkenliği azalmaz, Kalınlığı incelmez, özelliğinde hiçbir bozulma meydana gelmeyen EPS levhalar, istenilen yoğunluklarda üretilmektedir.

Hemen Keşif İsteyin
karbonlu eps levha

Karbonlu EPS Mantolama

Karbonlu EPS, içeriğinde barındırdığı grafit ısı reflektörleri sayesinde yalıtım özelliği daha gelişmiş olan bir EPS (Expanded Polistren) çeşididir. Karbonlu EPS'nin gri rengi içindeki bu grafit ısı reflektörlerinden gelir. Grafit, sıcak ve soğuğu daha iyi yansıtmakta, konvansiyonel EPS'ye göre ısı yalıtımının daha iyi olmasını sağlamaktadır. Düşük yoğunluklarda ısı iletkenlik grubunun 035 olması nedeniyle konvansiyonel EPS'ye oranla çok daha az, ya da daha ince malzemeyle aynı ısı yalıtımını sağlayabilme kabiliyetine sahiptir. Karbonlu EPS, düşük yoğunluklarda bile Isı İletkenlik Grubu 035'e dahildir (TS 7316 EN 13163).

Hemen Keşif İsteyin
xps levha

XPS Mantolama ve Malzeme Kullanmıyoruz

Binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin XPS’nin hammaddesi olan polistren levhalar (strafor-EPS-halk deyimiyle köpük levha) kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistem olarak tanımlanan mantolama işleminde, kullanılan malzemelerin kanser yapıcı etkileri belirtiliyor. Köpük levhaların binaların duvarlarının nefes almasına engel olduğu öne sürülüyor. Ayrıca straforların sabitlenmesi için binaların duvarlarına dübellerle açılan delikler nedeniyle binaların dayanaksız hale geldiği vurgulanıyor. Mantolama işlerinde kullanılan ve yanıcı olan levhaların bu özelliğinden dolayı aynı zamanda Yangın Yönetmeliği’ne aykırı olduğuna da değiniliyor. Binalara giydirilen bu levhaların yangın çıkmasına ve yangının hızla binayı sarmasına neden olacağına dikkat çekiliyor.

Hemen Keşif İsteyin

Isı Yalıtımı & Dış Cephe Mantolama Uygulamalarımız

Standartlara uygun ve kaliteli bir ısı yalıtımı uygulaması doğalgaz giderinizi yarı yarıya azaltarak kendini 3 yılda amorti edebilir.

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtımı Uygulaması
Dış Cephe Isı Yalıtımı

EPS Montaj ve Cephe Zemin Hazırlığı

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtımı Uygulaması
Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Dekorasyon

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtımı Uygulaması
Dış Cephe Isı Yalıtımı

EPS Montaj ve Cephe Zemin Hazırlığı

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtımı Uygulaması
Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Boya Uygulaması

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtımı Uygulaması
Dış Cephe Isı Yalıtımı

Platform İskele Kurulması

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtımı Uygulaması
Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dış Cephe Dekorasyonu

Ankara'nın Dış Cephe Mantolama ve Isı Yalıtım Uzmanı...

Neden Dış Cephe Mantolama Yapılmalı?

Binanızda yapılacak dış cephe mantolama yani ısı yalıtımı, bir çok avantajı beraberinde getirecektir...

Paranızı Boşuna Yakmayacaksınız!

Evinizi ısıtmak için harcadığınız bütçeyi düşürmenin en kesin yolu "Termos" prensibidir. Termosun içindeki suyu saatlerce sıcak tutabilmesinin nedeni ısıyı bulunduğu ortama hapsetmesidir. Evinizin, içindeki ısıyı koruması başarılı bir ısı yalıtımıyla mümkündür. Standartlara uygun ve kaliteli bir dış cephe mantolama uygulaması, 100 TL olan ısınma maaliyetinizi 40 TL düşürerek, 60 TL'ye çok daha verimli ısınmanızı sağlayabilir.

Eviniz Daha Güzel Görünecek!

Isı yalıtımı uygulanan yapıların cepheleri baştan aşağıya yenilendiği için kusurları giderilmiş, modern ve estetik bir görünüme kavuşurlar

Evinizin Değeri Artacak!

Emlak piyasasını dikkatli incelerseniz, dış cephe mantolaması yapılmış, ısınma maliyeti düşük, modern ve estetik görünümlü konutların daha değerli olduğunu görebilirsiniz. Profesyonel bir dış cephe mantolama uygulamasının, konutunuz piyasa değerini arttıracağını unutmayınız.